ديويد لينچ و خدا !!!‌(۲)‌
ساعت ٧:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٥/٩  

به نام  لینچ  خدا

اگه پست قبلی رو خوندی اين ادامه اش رو هم بخون. اگه پست قبلی رو نخوندی اول اون رو بخون بعد بيا ادامه اش رو بخون . اگه نمی خوای اون رو بخونی پس اين رو هم نخون !‌ همه جور مختاری .... همون طور که مختار بودی و اومدی اينجا (‌اين وبلاگ)

لینچ کارگردانی ه که اتفاقا از نقد فیلم به شدت بدش میاد و اگر هم دقت کنید اصلا در مرود فیلم هاش صحبت نمی کنه. دوست داره هر کس برداشت خودش رو ( به معنای واقعی) از فیلم داشته باشه. ( ولو 10% از کل فیلم رو) و الحق و الانصاف کشف فیلم هاش نیاز به فکر زیاد و وقت و زمان داره .... دقیقا کاری که پیامبر کرد....

پیامبر دیگه حالش از اون زندگی تکراری و همیشگی  و روتین دوران خودش به تنگ اومده بود. دنبال یه راه جدید یه روش جدید یه سبک جدید می گشت متفائت از دیگران.نشست فکر کرد.... دید اون چیزایی که با چشماش میبینه خیلی به دور از حقیقت اصلی ه و نباید هر آنچه که می بینه رو باور کنه یا قبول کنه و بگه اصل اینه ( کاری که لینچ تو فیلم مالهالند درایو اش دنبال می کرد) این آدم تو فیلم هاش می خواد بگه به چشم ها تون ایمان نداشته باشید. هر چی که میبینید واقعیت های زندگی نیستن. بشینید فکر کنید ببینید زندگی واقعی چیه ؟ کدوم اصل ه کدوم فرع. بشینید فکر کنید و با دیگران به هر آنچه که برداشت کردی ولو 5% و ولو غلط بحث کنید و از عقایدتون دفاع کنید.

در آخر هم پیشنهاد می کنم یه نگاهی به فیلم های این آدم بندازید شاید خوشتون بیاد ضرری که نداره ! شاید سود هم داشته باشه .... پیشنهاد می کنم اگه می خواید این سبک فیلم ها رو ببینید ( منظورم فیلم هایی که معمولا کارگردان با زمان بسیار بازی کرده) از فیلم 21 گرم شروع کنید. که البته این فیلم زمین تا آسمون با فیلم های لینچ فرق دارن. یعنی تو یه فیلد نیستن. و بعدش فیلم بزرگراه گم شده لینچ رو ببینید ( LOST HIGHWAY ) و در آخر فیلم مالهالند درایو رو ... البته می تونید بعد از 21 گرم مالهالند درایو رو هم ببینید . امید وارم خوشتون بیاد.

 داش علی

 

 


کلمات کلیدی: