کنکور 40 درصد جوانان را افسرده کرده است
ساعت ٢:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۳/۳/۱۸  

به نام  خدا

16خرداد - خبرگزاري مهر, تحقيقات سازمان ملي جوانان نشان مي دهد که 40 درصد جوانان استانهاي مختلف کشور دچار سطوحي از افسردگي هستند که بيکاري و عدم موفقيت در کنکور از جمله عوامل آن است .

رييس سازمان ملي جوانان در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر با بيان اين مطلب افزود : افسردگي يکي از رايج ترين انواع ناراحتي هاي رواني است که امروزه در اکثر جوامع شيوع پيدا کرده است.

دکتر رحيم عبادي ادامه داد : درصد بسياري از جوانان امروز نسبت به وضعيت خود در آينده دچار يک نگراني خاصي هستند و آينده روشني را پيش روي خود نمي بينند و همين امر عاملي شده تا در سالهاي نوجواني و جواني دچار سطوحي از افسردگي شوند .

وي گفت : نگراني از موفقيت در کنکور ، اختلافات والدين با يکديگر ، عدم دستيابي به شغل مناسب ، عدم توانايي در تهيه مسکن از جمله دغدغه هاي اصلي قشر جوان امروز محسوب مي شود و در واقع عدم دستيابي آنان به آروزهاي خود عاملي براي بروز افسردگي در ميان آنان شده است .

عبادي اظهار داشت : گرچه امروزه عوامل و مشکلات مختلفي در پيش روي جوانان ما قرار دارد اما به طور حتم مشکل بيکاري که امروزه درصد بسياري از جوانان با آن درگير هستند مي تواند يکي از دلايل اصلي در بروز افسردگي در ميان قشر جوان کشور باشد .

رييس سازمان ملي جوانان خاطر نشان کرد : افزايش افسردگي به عنوان يک تهديد بزرگ براي جوامع و به خصوص کشور ما محسوب مي شود ، بنابراين بايد به دنبال فکر اساسي براي کاهش اين پديده و فراهم کردن زمينه هايي براي ايجاد جامعه اي شاد و با نشاط باشيم.

اين هم واسه کنکوری ها به مناسبت نزديکی به کنکور !!!!!!!!


کلمات کلیدی: